Jaunumi/News‎ > ‎

Rokasgrāmata pašvaldību darbiniekiem par brīvprātīgo darbu

Publicēja 2011. gada 11. okt. 04:04Biedriba KDD   [ atjaunināts 2011. gada 11. okt. 04:12 ]
Biedrība „Kustība demokrātiskai domai” ar Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta finansējumu un sadarbojoties ar kompetentu autoru kolektīvu ir izstrādājusi tekstu rokasgrāmatai „Brīvprātīgā darba organizēšana pašvaldībā”.

Šī rokasgrāmata ir domāta ikvienam pašvaldību un to padotības iestāžu darbiniekam, bet īpaši noderīga tā būs tiem pašvaldību darbiniekiem, kas strādā ar jauniešiem, kas saistīti ar sociālo pakalpojumu sniegšanu iedzīvotājiem un kas organizē izglītības, sporta un kultūras pasākumus pašvaldībā, kā arī skolotājiem.

Lai arī rokasgrāmata galvenokārt domāta pašvaldību darbiniekiem, tomēr ceram, ka tā būs noderīga arī jebkuras citas organizācijas darbiniekiem, kas plāno piesaistīt brīvprātīgos organizācijas darbā un vēlas sagatavoties šim darbam.

Rokasgrāmatā tiek sniegts vispārējs ieskats par to, kas ir brīvprātīgā darbs, ilustrējot to ar praktiskiem piemēriem no pasaules un Latvijas pieredzes, apskatīts, kāpēc cilvēki iesaistās brīvprātīgā darbā un kāpēc pašvaldībai vai jebkurai citai organizācijai varētu būt noderīgi piesaistīt brīvprātīgos, raksturota brīvprātīgo darba nozīme, jo īpaši veicinot sociālo iekļaušanu, kā arī aprakstīta brīvprātīgo darba situācija Latvijā kopumā.

Lai atvieglotu brīvprātīgo darba programmu uzsākšanu pašvaldībā vai tās padotības iestādē, rokasgrāmatā sniegti praktiski padomi gan par juridisko pamatu brīvprātīgo darbam pašvaldībā, gan par brīvprātīgo piesaisti un to sagatavošanu darbam, darbu izvēli, ko var veikt konkrētais brīvprātīgais, brīvprātīgo darba organizēšanu pašvaldībā, kā arī brīvprātīgo darba izvērtēšanu.

Noslēgumā norādītas vairākas iespējas, kā piesaistīt finansējumu brīvprātīgo darba organizācijai pašvaldībā, kā arī sniegtas norādes, kur gūt papildinformāciju par brīvprātīgo darbu.

Materiāls tapis izmantojot Eiropas Savienības programmas „Eiropa pilsoņiem” projekta „Brīvprātīgā darba prasmju apmācība – Eiropas brīvprātīgā darba skola” ietvaros izstrādātos mācību kursus – Rinalds Rudzītis „Pamatprasmes brīvprātīgo darba organizētājam darbam ar brīvprātīgajiem”, Nataļja Demjaņenko „Brīvprātīgā darbs kā integrācijas un sociālās iekļaušanas līdzeklis.”

Rokasgrāmata pašvaldību darbiniekiem „Brīvprātīgā darba organizēšana pašvaldībā” atrodama šeit.

Gunta Misāne
Biedrības „Kustība demokrātiskai domai”
Valdes priekšsēdētāja
guntam@delfi.lv, 29115356

Comments