Jaunumi/News‎ > ‎

Jau otro gadu norisināsies nometne “Esi gatavs dialogam II”!

Publicēja 2012. gada 24. maijs 01:58Biedriba KDD   [ atjaunināts 2012. gada 25. maijs 02:42 ]Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda līdzfinansētā projekta “Esi gatavs dialogam II” ietvaros šogad jau otro reizi Latvijā tiek rīkota bezmaksas izglītojoša, interaktīva un iniciatīvu veicinoša desmit dienu vasaras nometne bērniem un jauniešiem – trešo valstu valstspiederīgajiem.


Nometnē piedalīties tika aicināti bērni un jaunieši vecumā līdz 25 gadiem, kuri ir to valstu pilsoņi, kas nav Eiropas Savienības dalībvalstis un kuri legāli uzturas Latvijā ne ilgāk kā pēdējos 10 gadus. Savu dalību nometnē šogad ir pieteikuši rekordliels skaits dalībnieku, pārstāvot tādas valstis kā Uzbekistāna, Krievija, Azerbaidžāna, Ukraina un Turcija, tomēr ierobežoto vietu skaits nometnē ļauj piedalīties vien 35 bērniem un jauniešiem no trešo valstu valstpiederīgo ģimenēm.

Nometnes organizētāja, projekta “Esi gatavs dialogam II” vadītāja Santa Kazinovska norādīja: “Šādu nometni ar Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda un valsts atbalstu šogad rīkojam atkārtoti, ņemot vērā pagājušā gada pieredzi un dalībnieku pozitīvās atsauksmes. Esam patīkami pārsteigti un priecīgi par lielo atsaucību un interesi no trešo valstu valstspiederīgo ģimeņu puses saistībā ar šī gada projekta “Esi gatavs dialogam II” aktivitātēm. Šāda savstarpējā komunikācija uzlādē ar pozitīvām emocijām un motivē projekta komandu sagatavot augstas kvalitātes integrāciju veicinošu pasākumu trešo valstu valstpiederīgo bērniem un jauniešiem.”

Nometne norisināsies no š.g. 8.jūnija līdz 17.jūnijam Kandavas novadā. Tās laikā trīs pieredzējuši pedagogi sniegs zināšanas par Latvijas nacionālajām vērtībām, kultūru un tradīcijām, nodrošinot latviešu valodas apguvi sekmīgākai  integrācijai Latvijas sabiedrībā. Tāpat bērniem un jauniešiem būs iespēja apmeklēt latviešu kultūrvēsturiskus objektus, kā arī iepazīties ar latviešu folkloru pieredzējuša folkloras pedagoga vadībā.

Projekts apstiprināts š.g. aprīlī, atsaucoties uz LR Kultūras ministrijas kā Solidaritātes un migrācijas plūsmu pārvaldīšanas pamatprogrammas 2007.- 2013.gadam Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda vadošās iestādes 2010.gada programmas izsludināto atklāto projektu iesniegumu konkursu. Projekts tiek finansēts ar Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda līdzekļiem 75% apmērā un valsts budžeta līdzekļiem 25% apmērā.

Šī publikācija ir veidota ar Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda atbalstu. Par publikācijas saturu atbild biedrība “Kustība demokrātiskai domai”.

Informāciju sagatavoja:
Zane Bundiķe
Projekta „Esi gatavs dialogam II” koordinatore
Mob.t. 28334764, e-pasts: biedriba_kdd@inbox.lv


Comments