Jaunumi/News‎ > ‎

Aicinām piedalīties forumā "Rīga - atveries!"

Publicēja 2012. gada 9. maijs 02:39Biedriba KDD   [ atjaunināts 2012. gada 16. maijs 07:19 ]
Aicinām Jūs vai Jūsu organizācijas pārstāvi piedalīties forumā „Rīga – atveries!”
trešdien,
2012.gada 23.maijā, (Rīgas domes Sēžu zālē, Rātslaukumā 1.)
Lai pieteiktos dalībai forumā, lūdzam līdz 2012.gada 18.maijam reģistrēties tiešsaistes režīmā http://ejuz.lv/wj83e

Foruma „Rīga – atveries!” mērķis ir panākt plašāku Rīgas domes apkopoto pamatdatu jeb jēldatu pieejamību ikvienam interesentam - īstenot atvērto datu (Open data) principu.

Forumā apspriedīsim izpētes rezultātus par atvērto datu principa piemērošanu citās pasaules pilsētās un analizēsim Rīgas domes struktūrvienību mājas lapās šobrīd pieejamo informāciju. Tāpat apskatīsim konkrētus piemērus no Latvijas vai citu valstu pieredzes, kad valsts vai pašvaldības datu pieejamība ļāvusi interesentiem izstrādāt sabiedrībai noderīgus produktus. Foruma otrajā daļā ideju vētras grupās izstrādāsim priekšlikumus - konkrētus sadarbības projektus Rīgas domes datu izmantošanai iedzīvotājiem noderīgu produktu un pakalpojumu izstrādei.

Faktu lapa par atvērtajiem datiem un konkrētiem piemēriem no pašvaldību pieredzes citviet pasaulē pieejama http://www.kdd.lv/hot-news-1/pasvaldibasunatvertiedati 

Gunta Misāne,
Biedrība „Kustība demokrātiskai domai” valdes priekšsēdētāja
Tālr.: 67213003, mob. tālr.: 29115356 
E-pasts: guntamisane@gmail.com  

Pielikumā:
Foruma „Rīga – atveries!” darba kārtība

Šis ir viens no projektiem, kuru idejas tika nodefinētas 2011.gada nogalē atvērtā Rīgas iedzīvotāju foruma „Rīga dimd – iedzīvotāji runā” laikā. Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.
Vairāk par projektu: www.providus.lv , www.kdd.lv , www.bef.lv.ĉ
Biedriba KDD,
2012. gada 16. maijs 07:19
Comments