Jaunumi/News‎ > ‎

„Rīga – atveries!” aicinās padarīt plašāk pieejamus pašvaldības datus

Publicēja 2012. gada 26. marts 08:45Biedriba KDD   [ atjaunināts 2012. gada 26. marts 08:47 ]
Lai akcentētu atvērto datu (open data) nozīmīgumu un apkopotu idejas par pašvaldības datiem, kuru pieejamība dotu vislielāko labumu Rīgas iedzīvotājiem, biedrība „Kustība demokrātiskai domai”, Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS un Baltijas vides forums uzsāk projektu „Rīga – atveries!”.

Projektā tiks veikta izpēte par atvērto datu principa piemērošanu citās pasaules pilsētās un analizēta Rīgas domes struktūrvienību mājas lapās šobrīd pieejamā informācija. Šie rezultāti un konkrēti piemēri no Latvijas vai citu valstu pieredzes, kad valsts vai pašvaldības datu pieejamība ļāvusi interesentiem izstrādāt sabiedrībai noderīgus produktus, tiks apspriesti šī gada maijā forumā „Rīga – atveries!”. Foruma darba grupās izstrādās priekšlikumus - konkrētus sadarbības projektus Rīgas domes datu izmantošanai iedzīvotājiem noderīgu produktu un pakalpojumu izstrādei.

Projekta īstenotāji lūdz atsaukties interesentus, kuri vēlas iesaistīties projekta aktivitātēs vai kuriem ir idejas konkrētu sadarbības projektu īstenošanai, kurus varētu izskatīt foruma „Rīga – atveries!” laikā. Kontakti – Linda Jākobsone, tālr.: 67039258, jakobsone@providus.lv.

Sabiedriskās politikas centra PROVIDUS direktore Vita Tērauda: „Stokholma to var, Helsinki to var, Berlīne to var. Arī Rīga var kļūt par vienu no pilsētām, kas radījusi iespēju nevalstiskajām organizācijām, tehnoloģiju entuziastiem un ikvienam iedzīvotājam piekļūt pašvaldības apkopotajiem datiem, lai tie radītu iedzīvotājiem noderīgus rīkus un produktus vai palīdzētu pašvaldības darbā.”

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas vadītāja Eiženija Aldermane,: „Pagājušā gada novembrī forums „Rīga dimd – iedzīvotāji runā” pulcēja vairāk nekā 250 dalībniekus, kas veltīja savu laiku, lai meklētu risinājumus konkrētām problēmām un saprastu, kādās aktivitātes ir gatavas iesaistīties nevalstiskās organizācijas un Rīgas iedzīvotāji. Lai šīs idejas tiktu iedzīvinātas, nolēmām iesaistīt pašus iedzīvotājus to īstenošanā, šīs iniciatīvas atbalstot ar finansējumu. Ceram, ka nākamajā iedzīvotāju forumā varēsim novērtēt šo projektu rezultātus.”

Informācijai
Projektu „Rīga – atveries!” īsteno Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS, biedrība „Kustība demokrātiskai domai” un Baltijas vides forums. Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros. Šis ir viens no projektiem, kuru idejas tika nodefinētas 2011.gada nogalē atvērtā Rīgas iedzīvotāju foruma „Rīga dimd – iedzīvotāji runā” laikā.
Vairāk par projektu: www.providus.lv, www.kdd.lv, www.bef.lv.

Gunta Misāne
Projekta „Rīga – atveries!” koordinatore
Biedrības „Kustība demokrātiskai domai” valdes priekšsēdētāja
Tālr.: 29115356, guntamisane@gmail.com

Pielikumā: Papildu informācija par atvērto datu ideju Rīgā
ĉ
Biedriba KDD,
2012. gada 26. marts 08:45
Comments